12 października 2019

Wybór komputera w dzisiejszym świecie jest bardzo trudnym wyzwaniem. Na rynku znajduje się mnóstwo marek i modeli, które to proponują najnowocześniejsze technologie i rozwiązania. Niektóre komputery mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jak zatem wybrać dobry komputer, który nie zrujnuje naszego budżetu? Tutaj z propozycją przychodzi HP EliteBook 840. Czy rzeczywiście jest wart uwagi? Sprawdźmy to.

HP EliteBook 840 jest to komputer biznesowy, który dedykowany jest dla prawdziwych profesjonalistów (więcej tutaj). Jego minimalistyczny design i cienka obudowa (komputer ma zaledwie półtora kilograma) idealnie sprawdzi się do biura, gdzie to nie jest na rękę spacerowanie z ciężkim sprzętem. Każdy użytkownik w tym przypadku nie będzie narzekał na konstrukcję HP EliteBook 840, która została specjalnie wzmocniona i skonstruowana tak, aby zminimalizować dostawanie się kurzu i innych zanieczyszczeń. Krótko mówiąc, HP zrobiło kawał dobrej roboty jeżeli chodzi o wizerunek zewnętrzny.

Procesor w tym przypadku to Intel Core i7, i5 oraz i3 (zależy od konfiguracji). Należy jednak zwrócić uwagę, do czego dany komputer będzie przeznaczony. Do wymagających zadań zdecydowanie zalecany jest i7, z kolei do zwykłych codziennych prac biurowych i5 czy i3 będzie idealnym rozwiązaniem. Ekran również zasługuje na ogromne brawa! Mamy tutaj do czynienia z wysokiej jakości wyświetlaczem QHD o rozdzielczości 2560 x 1440. Kolory są bardzo dobrej jakości. Zauważymy tutaj każdy detal. Znajdziemy w nim dwa złącza USB 3.0 i jedno złącze typu C. Czytnik kart SD, SIM też nie jej tutaj obcy. Profesjonalizmowi dodają wbudowane głośniki stereo marki Bang & Olufsen. Z dodatków można wymienić czytnik linii papilarnych czy podświetlaną klawiaturę.

Jest do zdecydowanie idealny sprzęt do biura w uzasadnionej cenie. 

Obraz rawpixel z Pixabay